מזג אוויר בקורפו

שאלת השאלות בעולם התיירות היא מה מזג האוויר ביעד הנתון. אז מה מזג מזג האוויר בקורפו?
כולם יודע שביולי-אוגוסט חם אבל ננסה להרחיב. האי קורפו הוא אי שנמצא באירופה, בחלקה הדרומי/מרכזי, ומזג האוויר יהיה בהתאם.

אפריל
חודש אפריל בקורפו הוא חודש של התעוררות האי מתחיל להתעורר משנת החורף. התיירים מועטים, ובעיקר מקומיים ואירופאים שנהנים מהשקט ומטיולים, פחות מרחצה בים. זהו זמן היערכות לעונת הקיץ מבחינת המקומיים, מסדרים ומנקים את החופים, מנקים את שולחנות הטברנות, מסיידים את הבתים. התחושה רעננה ונקייה. מזג האוויר אביבי ויכול להגיעה עד 20 מעלות ביום, כ-7 שעות של שמש. אך שימו לב אפריל הוא המשך של מרץ ההפכפך וגם הוא יכול להיות כזה, אם כי מתון יותר. מאוד יכול להיות שתפלו על שבוע חמים ונעים מחד, מאידך יכול להיות שתפגשו מזג אוויר גשום.

מאי
בחודש מאי בקורפו מתחילים לראות יותר תיירים, עדיין בטפטופים. זהו חודש טוב מאוד לטייל באי למי שמחפש שק או ללכת במסלולי הליכה, טברנות יחסית ריקות. המים האי מתחילים להתחמם כ-21 מעלות, והטמפרטורות בחוץ הגבוהות מתחילות לגעת באמצע ה-20 מעלות, בערב עדיין קריר. חלקו השני של חודש מאי מביא איתו גל תיירות ראשוני לאי וזאת כי מזג האוויר בקורפו נהייה אף יותר נוח, האזורים הפופלרים באי מתחילים לחיות, אמנם עדיין באיטיות. טמפרטורות אמצע 20. שוב חשוב לזכור שכל מה שכתוב כאן הוא תחזיות ממוצעות, תחזית כתחזית יכולה להשתנות.

יוני
יש יאמרו שיוני הוא אולי החודש הטוב ביותר לצאת לחופשה בקורפו. מזג האוויר מתחמם משמעותית ונושק ל-30 ואף עובר לעתים, לים כבר נעים להיכנס, הטמפרטורה של כ-23 מעלות, טברנות מוכנות ומזמינות, יש תיירות אבל אין את הכמויות של יולי אוגוסט ללא ילדי בית ספר שיוצאים לחופשות, בערבים נעים אבל יכול להיות אף קריר לעתים. החלק השני של יוני כמובן שיותר חם ולח הטמפרטורה יכולה לעלות על 30 ממעלות בדרך כלל. שימו לב יכול לתפוס אתכם קצת גשם אבל זה יהיה גשם חם.

יולי
חם חם חם...ים חם, הכל מלא, טמפרטורות מגיעות לאמצע 30 ובחלק השני של יולי יכול להגיע גם ל-40 מעלות. לחות גבוהה. שימו לב כאשר אתם יוצאים לחופשה בקורפו בתאריכים אלו קחו מלונות או אפשרויות לינה עם מזגן.

אוגוסט
עדיין חם מאוד, טמפרטורות לעתים נושקות ל-40 מעלות, התפוסה בקורפו מלאה חופים מלאים טברנות מלאות. לחות גבוהה וחום יוצרת לפעמים מזג אוויר טרופי, בהתאם לכך יכול להיווצר גשמי סערה, זה יותר בחלק השני של אוגוסט, בדרך כלל הגשמים הם לשעות ספורות בלבד. באופן כללי דומה ליולי.

ספטמבר
מזג האוויר בקורפו בחודש ספטמבר מתמתן והופך להיות ידידותי יותר בהדרגה. בתחילת ספטמבר עדיין חם מאוד, 30 מעלות פלוס, בערב חמים אך ניתן להרגיש ניצנים של רוחות קרירות. החופים ואתרי התיירות עדיין מלאים אבל יש פחות ילדים, כי אלה חזרו לבתי הספר, והנופש באי נינוח יותר. החלק השני של ספטמבר עדיין חם ביום, טמפרטורת המים ממוצעת 24 מעלות, בערב עשויים לההתחיל להרגיש קרירות. בסך הכול מזג האוויר מצוין לטייל בקורפו.

אוקטובר
בחודש אוקטובר ניתן לתייר בקורפו, מטיילים באי ויש אפילו מעדיפים את התקופה הזו, ישנה תיירות לפחות בחלק הראשון של החודש. פחות לבטן גב, אם כי בהחלט יש ימי שמש יפים לבילוי על החוף. כמובן תיירות מצומצמת שבהדרגה נכנסת לשינת חורף. קחו בחשבון שבחודש המדובר אופי הטיול שלכם תלוי מאוד במזל, כלומר ניתן ליפול על ימים עם מזג האוויר חמים ונעים וניתן גם ליפול על מזג האוויר קריר וגשום. באופן כללי וממוצע, בחלק הראשון של החודש הטמפרטורה עדיין חמימה 20 מעלות פלוס, הערבים קרירים ותצטרכו כבר בגדים ארוכים. החלק השני של החודש כבר די קר ואף גשום, שוב תלוי במזל. טמפרטורות הים הממוצעת היא 22 מעלות, שעות השמש ביום יורדות ל-7.

נתונים סטטיסטים לגבי טמפרטורות, טמפרטורות המים, מ"מ גשם ושעות שמש, קחו בחשבון שאלו נתונים ממוצעים ובהחלט יכולים להשתנות.

חודש שעות שמש טמפ' גבוהה טמפ' נמוכה טמפ' ים מ"מ גשם
אפריל 7 19 15 17 7
מאי 9 23 18 21 5
יוני 10 28 22 23 2
יולי 12 31 23 25 1
אוגוסט 11 32 24 24 1
ספטמבר 9 28 23 24 5
אוקטובר 6 23 21 22 9
נובמבר 4 19 17 19 12
דצמבר 3 16 14 16 15
ינואר 4 14 13 15 13
פברואר 5 15 13 15 11
מרץ 7 16 14 14 9


 

Zamir Sivan CEO