אטרקציות בקורפו

אטרקציות בקורפו
מלבד החופים המופלאים עם מי הטורקיז, הרביצה בשמש, או ארוחה ארוכה ונעימה בטברנה מקומית, הנה עוד כמה דברים שתוכלו לעשות בקורפו

עמוד אטרקציות באי קורפו מוגש בשיתוף ובחסות Travelco חברת ההסעות והסיורים הגדולה והאמינה ביותר על האי.
Travelco בעלת ותק, ניסיון ומקצועיות שמוכחת במשך שנים של פעילות. טרבלקו ואתר קורפו  מציעים לכם סיורים מיוחדים על האי קורפו, כולל גם סיורים מחוץ לקורפו, לכפרי זגוריה, צומרקה ומטאורה.
ניתן להיעזר גם בשרותי תיירות נוספים על האי כמו הזמנת אטרקציות, רכב ועוד -  לאתר החברה  https://www.travelco.gr

Travelco Logo

 

 

פארק מים - Aqualand Water park
אם אתם ילדים אתם בוודאי לא תוותרו להוריכם על יום בילוי בפארק המים.
פארק המים של קורפו נמצא מרחק כחצי שעה נסיעה מהעיר קורפו, בעיירה אגיוס יואניס ובה הפארק. הפארק אינו גדול במיוחד או מרשים במיוחד אך מספק חוויה לקטנטנים שאוהבים לגלוש במגלשות המים, לצוף בבריכת האבובים או סתם לשכשך בבריכה ולסיים בארוחה של אוכל מהיר במסעדת הפארק.
בדרך כלל פתוח מאמצע מאי עד 4  ועד אוקטובר, שעות פעילות מ-10:00-18:00
מחירים:
גילאים 0-4 - חינם
5-12 - 18 יורו
13-18 - 26 יורו
 מבוגרים - 65 יורו
לא לשכוח קרם הגנה וכובע 
ראו מלון
Aqualand Resort כשלוש דקות מהפארק

ראפטינג על נהר הוידומאטיס או על נהר האראכטוס
אמנם אטרקציה זו אינה באי קורפו עצמו אך להרפתקנים היא תתאים. במרחק של שעה וקצת הפלגה ועוד שעה וקצת נסיעה תוכלו להגיע אל צומרקה או זגוריה בחבל אפירוס ולצאת לראפטינג חווייתי.
לעלות על הפלגה בקורפו ולרדת בנמל איגומיניצה, שם ימתין לכם נהג של חברת הראפטינג ויקח אתכם לאחד הראפטינגים הכי שווים שיש באירופה, בנהר הארכטוס שבחבל צומרקה, עם טמפרטורת מים של 6 מעלות, מים צלולים במסלול רפטינג מרהיב! מתאים מגיל 8. או בנהר הוידומאטיס שבכפרי זגוריה, דרגה 2 - מתאים אם אתם עם ילדים קטנים, מתאים מגיל 4.
השרות כולל נסיעה הלוך חזור מאיגומיניצה משם תפליגו בחזרה לאי קורפו, להזמנת השרות צרו קשר עם info@alpinezone.gr - בפנייתכם ציינו (באנגלית), תאריך, מספר משתתפים.

העיר קורפו
Corfu Town המכונה גם Kerkyra היא בירת האי והעיר הגדולה באי. קרקירה היא עיר שוקקת חיים, ססגונית ומעניינת, תחומה בין שני מבצרים עתיקים ולה נמל ימי - מפה יוצאות ההפלגות לאיגומניצה השכנה ביבשת.
בעיר חיים למעלה מ-30,000 תושבים, מה שהופך אותה לגדולה בערי האיים היוניים Ionian. בעיר בניה מעניינת המושפעת מתרבויות שונות ביניהן הונציאנית, הסיציליאנית אך גם הבריטית והצרפתית.
הכיכר המרכזית הקרויה Esplande או Spianda נמצאת במרכז העיר בסמוך לעיר העתיקה של קורפו, מהכיכר יוצאות סמטאות צרות וציוריות, חנויות, בתי קפה, מסעדות, כנסיות ושרידים ארכיאולוגים. הכיכר מארחת אירועים דתיים ומסורתיים ואחד המפורסמים הוא אירוע חג הפסחא בכיכר, מויד בו היא מלאה באנשים הנושאים תפילה.
בעיר גם כמה מוזיאונים מעניינים וחשובים. רצוי להקדיש לפחות יום אחד לעיר קורפו ואם יש זמן אז אפילו יותר.

בית הכנסת של קורפו
טרום מלחמת העולם השניה חיה בקורפו/קרקירה, קהילה יהודית יחסית גדולה - כ-5000 יהודים, וברובע היהוגי שבעיר העתיקה פעלו שלושה בתי כנסת.  רק אחד מהם Tempio Greco שרד את מלחה"ע השנייה. הוא נוסד על ידי יהדות Aquilia האיטלקית. בית הכנסת פעיל עד היום. פועל בחגים ובשבתות לתפילת שחרית. ביקור מרגש. כתובת: Velissariou 24, Kerkyra  טלפון: 30-266-1047777+ 
מעט רקע על יהדות קורפו - ראשיתה של ההתישבות היהודית בקורפו מתוארכת לעת העתיקה בזמן שלטון ביזנטיון. ההסטוריה היהודית באי כללה שתי קהילות, האחת של הרומניוטים, אותם יהודים שעזבו את ארץ ישראל לאחר חורבן בית שני ונפוצו לכמה חלקים של יוון כמו יואנינה וכרתים. והשנייה, של יהודים שהגיעו לקורפו מאיטליה. שתי הקהילות היו נפרדות זו מזו בכל המובנים. היו להם בתי כנסת נפרדים, הם לא קיימו קשרי נישואין ביניהן וכו... תנאי חייהם של היהודים ידעו תהפוכות רבות, זאת בכפוף לשלטון ולכובשים הרבים שהחזיקו באי. מעמדם של היהודים השתפר בתחילת המאה ה 19 והם ידעו תקופה של שגשוג באותה עת. הם הורשו לקנות קרקעות וחלקם הגדול עבר להתגורר מחוץ לרובע היהודי. בתקופה זו חיו באי כ 7000 יהודים, הם עסקו במקצועות מגוונים ויחסיהם עם השכנים הנוצריים היו בדרך כלל טובים. אך עלילות דם ורגשות אנטישמיים לא חסרו. האירוע הקשה, המכונן והמשפיע חל ב1891 כאשר נתגלתה גופה ערופת ראש של ילדה בחצרו של אחד מהיהודים, זו הייתה ילדה יהודיה, אך הנוצרים האמינו כי מדובר במריה דסילה, ילדה נוצריה שאומצה בידי חייט יהודי. הרוחות בקרב הנוצרים סערו, רק התערבותו של הבישוף המקומי מנעה פוגרום רבתי בבני הקהילה היהודית. עקב אירוע זה שכונה בשם "הגזרה" היגרו מהאי מרבית תושביו היהודים כ 5000 נפש. הם עברו לטריאסטה ולאלכסנדריה. כמה שנים מאוחר יותר, בזמן מלחמת העולם הראשונה צמח במעט מספרם של בני הקהילה עקב פליטים יהודים שהגיעו מארצות הבלקן. ערב מלחמת העולם השנייה מנתה הקהילה כ 2000 נפש. ב 1940 הופגז הרובע היהודי בידי האיטלקים וניזוק קשות. האי נכבש על ידי האיטלקים ומחסור ורעב שלט בכל האי. בית הכנסת של היהודים יוצאי איטליה נהרס בהפצצות וכתוצאה מכך התאחדו שתי הקהילות היהודיות והחלו להתפלל יחד בבית הכנסת של "הגרקים" (הרומניוטים היוונים). הכוחות הנאצים שהגיעו לאי לאחר נסיגת האיטלקים הורו למשטרה היוונית לכנס את יהודי האי ולגרשם למחנה הריכוז חיידרי שבאתונה, שם רוכזו יהודים נוספים מחלקי יוון. כמה עשרות יהודים הצליחו לחמוק ולהסתתר בכפרים מרוחקים באי. כ 1800 יהודי קורפו הגיעו לחיידרי ומשם נשלחו למחנה ההשמדה אושוויץ, כשני שלישים מהם נשלחו מייד אל תאי הגזים והושמדו בו ביום. חלק קטן שרד את אושוויץ והצליח להגיע ארצה לפני קום המדינה. כיום מתגוררת בקורפו קהילה קטנה המונה כ 70 נפש.  מתוך ארבעת בתי הכנסת שהיו בקורפו, נותר אחד Tempio Greco הפעיל בימי החג ובשבת ומהווה מוקד משיכה לישראלים המבקרים באי. 

Vlacherna Monastery ואי העכברים
Pontikinisi בתרגום מיוונית - אי העכברים, השם ניתן לו כיוון שמלמעלה נראה כמו עכבר - אבל לא באמת, נראה יותר כמו ריבוע - בכל אופן זהו אי קטן וירוק מאד, סוג של שמורת טבע, עליו ניצבת כנסיה, לא ניתן לעלות על האי אלא רק לתצפת עליו מ-Kanoni השכנה, אשר ממנה יוצא שביל בתוך הים המגיע אל Vlacherna Monastery, מנזר הנמצא על המים ומשקיף גם הוא אל אי העכברים. אלה שוכנים ממש בסמוך לשדה התעופה של קורפו ודרומית לעיר קרקירה.

הכפר הנטוש Perithia
בחלקו הצפון מזרחי של האי על ההר, שוכן לו הכפר פרית'יה, כפר מסורתי שכיום הוא נטוש, לאחר שכל זקני הכפר הלכו לעולמם, אך צעירים לא נכנסו לאכלס אותו. הכפר מוכרז כאתר מורשת עולמית והביקור בכפר מרתק ואפוף מסתורין, כמו בכל ביקור בעיר רפאים - לחובבי הז'אנר.

מוזיאונים בקורפו
באי קורפו קיימים מגוון מוזיאונים ולא רק של אומנות, הנה סקירה קצרה:
המוזיאון לאומנות אסייתית - זהו מוזיאון יחיד מסוגו ביוון שעוסק באוצרות אסיה. המוזיאון ממוקם במרכז העיר קורפו, בכיכר Espianada בתוך ארמון עתיק. במוזיאון מוצגים משושלת הסמוראים העתיקה, כלי חרס סינים, תלבושות מסורתיות, כלי נשק ועוד. המוזיאון מארח גם תערוכות מתחלפות.
הגלריה לאומנות קורפו - ממוקמת באותו הארמון שבו ממוקם המוזיאון האסיאתי. בגלריה לאומנות נמצע אוסף מרשים של אוספים שנתרמו ויחד מהווית תצוגת קבע של אומנים יוונים מפורסמים מן המאה ה-19.
המוזיאון הארכאולוגי של קורפו - ממוקם גם הוא במרכז העיר קורפו. במוזיאון מוצגים ממצאים ארכיאולוגים רבים שנמצאו בעיר קורפו וסביבו, מכל התקופות.
המוזיאון הביזנטי Antivouniotissa - ממוקם בעיר קורפו בכנסיה הנושאת את אותו השם, כנסיה שנבנתה במאה ה-15 וכיום מארחת את המוזיאון הכולל אוסף אומנות מן התקופה הביזנטית באגן היום היוני Ioanian sea, מתאים רק לחובבי אומנות נוצרית, כזאת שניתן למצוא בכנסיות.

מסלולי הליכה בקורפו
לא רק בטן גב. תיירים רבים, בעיקר אירופאיים, מגיעים לקורפו ב'אוף-סיזן', אפריל-מאי-יוני או ספטמבר-אוקטובר במטרה להינות מאי שקט, שלא כמו בעונה, ולהינות מהליכה במסלולים היפים של האי.
בקורפו יש עשרות מסלולים בדרגות קושי שונות. אם הגעתם אל קורפו במטרה ללכת במסלוליה, מוטב להשקיע ולרכוש את ספר המסלולים. מידע על המסלולים ניתן למצוא במרכזי המידע לתיירים באי, ואף בחלק מן המלונות ידעו להציע לכם מידע ואף מפות.

האי אריקוסה Erikoussa
צפונית לחופי קורפו שוכן האי אריקוסה Erikoussa, ירוק ובתולי, מוקף חופים חוליים וזהובים שהרים ירוקים נשפכים אליהם.
באי כמה מקומות לינה בודדים ותושביו מסבירי פנים. ניתן להגיע אל אריקוסה בשייט שיוצא מאגיוס סטפנוס Agios Stefanos במערב/צפון קורפו או מסידארי Sidari בצפון, וכן מנמל קורפו הראשי.
באי מטיילים רגלית או אף מומלץ יותר באמצעות אופניים אותן ניתן לשאול באי בחינם או תמורת יורו בודדים. אם אתם עם יאכטה פרטית, מומלץ מאד להגיע אל חופי אריקוסה.
לפרטים נוספים עברו לעמוד אריקוסה באתר.


רכיבת סוסים - Trailriders

חוות הסוסים המוציאה טיולי רכיבה בקורפו תמצאו בחלקו הצפוני של האי, בעיירה Ano Karakiana. מתאים לגילאים 6 עד 60. סוסים מאולפנים וידידותיים על שביל בטוח. החווה מנוהלת ע"י גברת סאלי אן, בריטית אוהבת חיות עם ניסיון בהובלת בקר בארצות הברית.
שני-שבת 10:00-12:00
17:00-19:00
ישנם 11 סוסים כך שכדאי מאוד להזמין מראש
00306946653317

צלילה - Scuba Dive
חובבי צלילה מתחילים ומתקדמים ילדים ומבוגרים לא נשאיר אתכם חסרי מעש.
Achilleon Diving Center הוא אחד ממועדוני הצלילה בקורפו, ממוקם בעיירה הצפונית הידועה Palaokastritsa.
מועדון נוסף ממוקם ב-Ermones. שתי העיירות נמצאות על הצד המערבי של האי.
המרכז מציע מגוון פעילויות, לדוגמא:
צלילת ניסיון, כ-3 שעות שעות, במחיר 45 יורו (מגיל 10)
קורס מזורז של 3 ימים, במחיר 280 יורו (מגיל 15)
קורס של ארבעה ימים, במחיר 340 יורו (מגיל 10)
ראו מלון ארבעה כוכבים בקורפו בפלאוקסטריצה, לחצו כאן
ראו מלון שלושה כוכבים בקורפו בעיירת ארמונס, לחצו כאן

Dive Easy Acharavi
מרכז צלילה נוסף בקורפו ממוקם בצפון האי בעיירת אצ'ארבי.
המרכז מציע יציאה לצלילות יום ביומו למתחילים ומוסמכים. אם אתם קבוצה אז יצרפו אליכם מדריך מוסמך. היציאה לאתרים מותנית בתנאי מזג האוויר וניסיון הצלוללנים.
צלילת ניסיון  50 יורו
צלילה, 45 יורו
3 ימים, 6 צלילות, 200 יורו
5 ימים, 10 צלילות, 315 יורו
מלון ארבעה כוכבים בקורפו בעיירת אצ'ארבי, לחצו כאן.

Corfu Dive Center
מרכז הצלילה ממוקם בצפון צפו ןמזרח האי קורפו בעיירת Kassiopi, צלילות לילדים, מתחילים, מתקדמים ומקצוענים.
Padi Scuba dive 240 יורו יומיים
קורס מקצועי open water  4,5 ימים, 240 יורו
מלון מומלץ בעיירת קאסיופי, לחצו כאן.


Corfu Donkey Rescue
חווית נתינה שתחזק ותיתן המון לילדכם ולכם. בעיירת פאלאוקסטריצה בצפון מערב תפגשו את החמורים של החווה, החמורים פצועים או זקנים והם מטופלים בחווה. תוכלו להאכיל את החיות ולצאת אתם לטיול בחיק הטבע, בחווה גם כלבים וחתולים. החווה היא ללא עלות והם עובדים על תרומות ומתנות. אם אתם חובבי חיות, או סתם בא לך חוויה מרוממת אז תגיעו.
Epar.Od. Doukades-Skriperou, Paleokastritsa 

הפלגות יומיות - Boat Trips
בקורפו יש מגוון הפלגות יומיות, Cruises, ההפלגות יוצאות מכל חלקי האי ובדרך כלל משולבות עם ברביקיו. יום כייף, שמש וים, שמח ומרגש לכל המשפחה.

Madalena Boat-trip
מההפלגות המוצלחות בקורפו. יוצאים מעיירת Gouvia אשר במערב האי על חוף הים צפונית לעיר קורפו. ספירוס הוא הקפטן של הספינה והוא מפעיל את הקרוז יחד עם משפחתו, בשלב מסוים הם יפצחו בריקודים יוונים קלאסיים, יעצרו לקפיצה מצוקים, שחיה במערה הכחולה, שנורקלינג ואפילו ניתן לעתים לראות דולפינים. ניתן לתאם גם איסוף מהמלון. המחיר 30 יורו לאדם, כולל BBQ. מומלץ!

ABCorfu Sailing
כריסטוס הקפטן ולדה אשתו והקצינה הראשונה יוציאו אתכם לשייט נפלא. הם אנשי שירות למופת עם קבלת אורחים חמה, אדיבות וניסיון יחדיו של 40 שנה. יוצאים מהעיירה Gouvia אבל הפעם על יאכטה פרטית. במהלך השייט תעצרו לשחות במים הצלולים, תהנו מארוחת צהריים וחטיפים על היאכטה עם יינות ואוזו. הספינה נקייה ללא רבב והזוג ייתן לכם הרגשה שאתם חברים משכבר הימים. המחיר הוא 350 יורו לארבעה אנשים, כאמור יאכטה פרטית, על אדם נוסף תוספת 30 יורו. תהינו.

Asteras Day Cruise
קפטן אסטראס ומשפחתו מנהלים את ההפלגה הנפלאה הזאת.
כ-12 אנשים שמחים על היאכטה, יוצאים מעיירת Dassia אשר בצד המזרחי של קורפו בכיוון צפון. 30 יורו לאדם כולל BBQ מעולה, סלט מצוין לחם שום.
הצוות מקצועי מאוד, יש הרבה עצירות לשחיה ושנרקול, כולל שחיה ב Blue Cave, יש הרבה צל, יין, פשוט תענוג צרוף.

קיאקים
קיאקים ושייט בקאנו הם ספורט ואטרקציה נעימה, יכולה להיות גם אתגרית וגם נינוחה. בדרך כלל בקורפו הים רגוע כך שיכול להתאים לאלה שזאת הפעם ראשונה שלהם בקיאק. אחד מהחופים המתאימים לקייאקים בקורפו הוא Kalami Beach בצד הצפון מזרחי, צפונית מעיירת קורפו. חוף גליפדה במערב גם מציע השכרת קיאק וקאנו, כמו כן בהרבה מלונות גדולים עם פעילויות יש אפשרות לקיאקים, לדוגמא במלון Marebella

Sup
הספורט העכשווי שסוחף את העולם, מתאים לילדים, מבוגרים, סבים וסבתות, לכולם.
ההתחלה אולי קשה תצטרכו ללמוד להתאזן על הגלשן ואז אתם פשוט עומדים וחותרים, יוצאים לטייל בים ואין נפלא לעשות זאת בים היווני הצלול והנעים.
הסאפ הוא גלשן קטן מחסקה וקצת גדול יותר מגלשן גלים. תענוג צרוף. תוכלו למצוא סאפ בחוף גליפדה בקורפו, ממוקם 16 ק"מ מעיירת קורפו על הצד המערבי.

 

גלידה
בואו נרגע רגע מהצלילות, קפיצות, מגלשות, ראפטינג, אם אתם מעוניינים בטיול רגלי נינוח ויפה ולפנק את עצמכם ואת ילדכם בגלידה, אז הגיעו לעיר העתיקה של קורפו וטיילו להנאתכם. הגיעו לרחוב Kapodistriou 28 וחפשו את גלידת MAKU MAKU. 
לא רחוק משם גלישה נוספת מצוינת שנקראת Papaguiorgios על רחוב Nikiforou Theotoki  32.
הקרבה לאיטליה עושה את שלה :-)


 

Zamir Sivan CEO